Termalica - Bruk-Bet Nieciecza KS

Aktualnosci

Nasz rywal - Bogdanka Łęczna

   Odslon: 1389      Dodano: pb      Zródło: inf. własna

Bogdanka Łęczna będzie ostatnim rywalem piłkarzy Termaliki Bruk-Betu Nieciecza w tym sezonie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (g.17).

Bogdanka to drużyna, która kontynuuje tradycje Górnika Łęczna. Ta drużyna założona w 1979 roku. Do jego największych sukcesów zalicza się występy w ekstraklasie. W najlepszym sezonie 2004/05 zespół zajął siódme miejsce. Drużyna ponadto w sezonie  2000/01 awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. W 2006/07 grała w półfinale Pucharu Ekstraklasy. Od sezonu 2008/09 łęcznianie występują w pierwszej lidze. Obecnie zajmują szóste miejsce i mają tylko dwa punkty straty do piątej Termaliki Bruk-Betu Nieciecza.  Trenerem drużyny od 25 czerwca 2011 roku jest Piotr Rzepka.  W ekstraklasie w Bałtyku Gdynia rozegrał 188 spotkań, zdobywając 22 bramki. To najlepszy wynik zawodników tego klubu w historii. W 1980 zdobył wicemistrzostwo Europy U-18. Występował też w Górniku Zabrze, SC Bastia, En Avant Guingamp, FC Annonay, AC Ajaccio. W Polsce występował jeszcze w Arce Gdynia. Jako szkoleniowiec pracował w GKS-ie Jastrzębie, które wprowadził do drugiej ligi. Trenował też Odrę Opole i Bałtyk  Gdynia. 

Do najbardziej doświadczonych zawodników z obecnej kadry zespołu z Łęcznej zalicza się Jakuba Wierzchowskiego (114 występów w ekstraklasie), Pawła Magdonia (90 meczów i 5 bramek w ekstraklasie) czy Serba Veljko Nikitovica (71 meczów - 4 bramki).  Do najgroźniejszych zawodników Bogdanki należą Brazylijczyk Nildo, który do tej pory strzelił 14 bramek oraz Wojciech Łuczak. On na swoim koncie ma 11 goli.   
Wszelkie prawa zastrzeżone, copyrights © 2012