Termalica - Bruk-Bet Nieciecza KS

Aktualnosci

Przedstawiamy rywala: Kolejarz Stróże

   Odslon: 1259            Zródło: inf. własna

Kolejarz Stróże to kolejny przeciwnik Bruk-Betu Nieciecza. Drużyna powstała w 1949 roku. W 2005 roku po wygranych barażach z Garbarnią Kraków, awansowała do III ligi. W pierwszym sezonie Kolejarz zajął 10 miejsce.

W kolejnym był drugi i zagrał w barażach o II ligę. Przegrał jednak z Stalą Stalowa Wola.
 

W sezonie 2007/08 Kolejarz uplasował się na trzecim miejscu. W poprzednich rozgrywkach stróżanie w zmaganiach nowej drugiej ligi, zajęli siódme miejsce.

W ostatnim czasie w zespole występowało wielu znanych zawodników. Wśród nich był m.in. Grzegorz Piechna. W Kolejarzu grali też obecni gracze Bruk-Betu: Artur Prokop i Marcin Zontek. W Kolejarzu a potem w Bruk-Becie występował też Arkadiusz Bałuszyński.
 

Trenerem Kolejarza jest Jarosław Araszkiewicz. Karierę rozpoczynał w Sokole Duszniki. Grał też w w Lechu, z którym zdobył pięć tytułów mistrza Polski. W jego barwach wystąpił w 174 spotkaniach, strzelił 40 bramek. Łącznie w ekstraklasie rozegrał 292 mecze i strzelił 53 gole. Araszkiewicz jako trener pracował w Warcie Poznań, Sandecji Nowy Sącz Pelikanie Łowicz. Od lipca pracuje w Stróżach. Do czołowych zawodników Kolejarza należą też m.in.: Krzysztof Lipecki, Tomasz Księżyc, Dariusz Walęciak oraz Bartłomiej Socha. Ten ostatni zawodnik jest też najskuteczniejszym strzelcem zespołu. W ośmiu meczach zdobył siedem bramek.         








Wszelkie prawa zastrzeżone, copyrights © 2012